• Osmaniye Mah. Şebboy Cad. Şimşek Plaza No:91 Ofis:15 İnegöl/BURSA

Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak İçin İzlemeniz Gereken Adımlar

image

Bembeyaz ve bakımlı dişler herkesi etkiler. Gülümsemenizle birlikte kendinize güveniniz artar. Bu yüzden sağlıklı, temiz ve bakımlı dişler çok önemlidir. Poz verirken rahatça gülebileceğiniz daha beyaz dişler için yapılması gerekenlerin listesini sizler için derledik.

1- Dilinizi de fırçalamayı unutmayın

 

2- Asla karbonat kullanmayın

Yemek sodası ya da kabartma tozu olarak da tanıdığımız karbonatın birçok işlevi var ama diş beyazlatma bunlardan biri değil. Karbonat kullanmaya devam ederseniz diş minesini yıpratarak diş renginin koyulaşmasına neden olursunuz.

 

3- Dişlerin lekelenmesine sebep olan şeylerden uzak durun:

Çay, Kahve Sigara... Çay, kahve ve sigara gibi ürünler çok kullanıldığı takdirde diş minesi üzerinde lekelenmelere yol açıyor. Bunlardan uzak durursanız dişleriniz çok daha beyaz kalacaktır.

 

4- Limon ve sirke kullanmayın

Limon ve sirkenin dişleri beyazlatmada kullanılması son derece yanlış bir yöntemdir. Limon ve sirke, asitli olduklarından dişlere büyük zarar verir.

 

5- Diş fırçanızı düzenli olarak yenileyin

Diş fırçanızı düzenli olarak değiştirmelisiniz. Diş hekimlerine göre “Her 3 ayda bir fırçanızı yenileyin. Diş fırçanıza yakından baktığınızda, fırçanın kılları eğik ya da aşağı doğru kendini saldığını görürseniz diş fırçanızı yenileme vakti gelmiş demektir.” Yıpranmış bir diş fırçası, dişlerinizi asla tam anlamıyla temizlemeyecektir.

 

6- Mutlaka diş hekimine muayene olun

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalıyor ve onlara iyi baktığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Yukarıda listelediklerimizin yanı sıra mutlaka Batı Ortodonti Beşiktaş şubemize gelin ve daha güzel bir gülüş için gülüşünüzü tasarlayalım. ☺

 

“Batı Ortodonti Beşiktaş şubesi nerede?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Beşiktaş şubesinin detaylarını bu linkten inceleyebilirsiniz:

bursa ortodonti bursa ortodonti uzmanları bursa ortodonti fiyatları bursa ortodontisler bursa diş teli fiyatları inegöl ortodonti inegöl ortodonti doktorları ingeöl ortodontist ingeöl ortodonti fiyatları ingeöl ortodonti hekimi ingeöl ortodonti doktoru ingeöl ortodonti merkezi bursa ortodonti merkezi